Східниця – один з найкращих бальнеологічних (лікувальних) курортів Львівскої області, розташований в карпатскій долині в 100 км від Львова і 20 км від Трускавця. Чудова природа, чисте повітря і цілюща сила мінеральних вод, які не мають аналогів в Європі, перетворили цей курорт на місце паломництва багатьох відпочиваючих і тих, хто приїжджає сюди підправити здоров’я і відновити сили.

Східниця носить назву Всеукраїнського бальнеологічного курорту ім. О.Стоцького. Це невелике селище міського типу з населенням біля 2500 чоловік, в якому розташовані численні санаторії, пансіонати, приватні готелі та лікувально-оздоровчі центри, що пропонують клієнтам лікування та відпочинок на будь-який смак.

Відпочинок в Східниці

СхідницяУнікальне місце розташування курорту, прекрасні ландшафти, м’який клімат, чисте повітря, насичене ефірними смолами ялини, сосни і гірського різнотрав’я, створюють чудові передумови до відмінного відпочинку в Східниці в будь-який час року. За це її не даремно називають «українською Швейцарією».

На курорті досить розвинена туристична інфраструктура і сфера обслуговування. Збираючись на відпочинок у Східницю, ви можете бути впевнені в тому, що не тільки поправити своє здоров’я, відновите душевні і фізичні сили, а й наберетеся море приємних вражень. Тут безліч красивих і цікавих місць для прогулянок, організовуються різні екскурсії та інші захоплюючі розваги. У селищі досить багато ресторанів, кафе з найрізноманітнішою кухнею, які пропонують своїм гостям смачні страви, приємну музику, тематичні вечори та багато іншого.

Недалеко від Східниці знаходяться гірськолижні центри Борислав (всього в 10 км), Славське (60 км), Тисовець (65 км), де можна із задоволенням провести зимовий відпочинок, катаючись на лижах або сноубордах.

Історича довідка

Урич ТустаньВперше згадки про Східницю зустрічаються в документах ХІV століття, згідно з якими, це поселення виникло в ХІ-ХІІ столітті на місці зруйнованого поселення Золота Баня часів Київської Русі, недалеко від стародавньої фортеці Тустань. За легендою, вцілілі після набігів завойовників жителі почали повертатися в долину, зводити будинки, а саме поселення назвали Східниця – від слова «сходиться».

Популярність Східниці принесло відкрите в 1858 році родовище нафти, промислова добича, якої в цьому місці почалася в 1872 році. У 1890-х роках Східниця була одним з найбільших місць видобутку нафти в Галичині. Тут вперше у світі механічним способом була пробурена нафтова свердловина.

Але справжню популярність Східниці принесли через ціле сторіччя відкриті тут джерела мінеральних вод, цілющі властивості, яких застосовуються для лікування багатьох хвороб і порушень функціонування внутрішніх органів людини.

Завдяки цьому багатству, в 1976 році Східниці було присвоєно звання бальнеологічного (лікувального) курорту ім. О.Стоцкого – першовідкривача цілющих мінеральних вод цього краю, а в 2005 році був перейменований у Всеукраїнський курорт ім. О.Стоцкого.

Крім того, в 1998 році Розпорядженням Президента України «Про розвиток курорту Східниця» селище Східниця став Всеукраїнською дитячою оздоровницею.

/