Гідроколонотерапія – останнім часом популярна процедура, модифікація клізмотерапіі. Промивання кишкового тракту виповнюється на особливій апаратурі із застосуванням немаленького числа проточної води або ж розчинів – до 20-60 літрів за процедуру. На моніторі доктор може відстежити весь процес процедури.
Спосіб гідроколонотерапії (ГКТ), грунтується на повному очищенні товстого кишечника за допомогою води, при якому товстий кишечник неодноразово заповнюється водою і спорожняється. Весь процес запрограмований: вода подається по пластмасовій трубці, поширюється по всій товстій кишці, виводячи назовні вміст через особливу трубку. При цьому граничний тиск, створюваний в кишковому тракті, не перевищує сто мілібар. Це дозволяє за 3-5 сеансів з проміжком 1-3 дні провести повну очистку кишкового тракту в бережливому для хворого режимі.

Опис процедури гідроколонотерапії
В якості промивної води може вживатися спеціально приготована, структурована червоним лазерним променем вода, сольові розчини, розчини лікувальних трав, препарати, що сприяють відновленню дружньої кишкової мікрофлори.
Попередньо, кожної процедури для відмивання калових мас, камінчиків і слизу, вживається структурована вода. Частота імпульсного лазерного випромінювання в тих випадках 2.4 гц , що робить гармонізуючу дію на організм.
Дробове впровадження лікарського розчину настає з другого чи третього заповнення кишкового тракту.
При гідроколонотерапії відбувається наповнення і спорожнення кишечника спеціальним ректальним комплексом. Промивна рідина під час процедури піднімається високо в товстий кишечник, на відміну від клізм. Залежно від процедури, вода проходить кілька разів, і її обсяг становит від 20 до 60 літрів. Незважаючи на такий немаленький розмір води, що проходить по кишковому тракту в період процедури, хворі, в більшості випадків, не відчувають болю і дискомфорту, тому що автоматично здійснюється контроль характеристик температури і тиску розчину, який подається.
Контроль з боку лікаря унеможливлює гідродинамічні удари в процесі процедури і різкі перепади температури. Блок візуального спостереження оцінить вид кишкових викидів і їх ефективність, а контроль обсягу розчину ведеться лічильником літражу рідини, що подається.

Ефект від гідроколонотерапії
При промиванні товстого кишечника збільшується високофункціональна активність товстого кишечника, скорочуються запальні прояви, відмиваються калові камені, слиз, кишкові паразити і колонії патогенної мікрофлори, діючи позитивно на інші органи травлення (печінку, жовчні шляхи, підшлункову залозу), нормалізується кишкова мікрофлора. Процедура гідроколонотерапія сприяє поліпшенню загального самопочуття, підвищенню працездатності, відчуттю легкості і нормалізації функцій внутрішніх органів, причому не тільки органів травлення, а й органів малого тазу, з’являється ефект «плоского живота» і зниження ваги тіла, а також поліпшення кольору і стан шкіри.

Гідроколонотерапії протипоказана при будь-яких гострих і хронічних захворюваннях у стадії загострення, при нирковій та печінковій недостатності, анеміях, післяопераційних періодах (до 6 місяців), грижах передньої черевної стінки, холелітіазах, кишкових кровотечах, при гострому геморої, хронічних парапроктитах, поліпозі кишечника, при злоякісних новоутвореннях органів черевної порожнини і малого тазу, вагітності в будь-якому терміні або місячних та ін.
Кількість процедур і тривалість гідроколонотерапії, необхідних кожному пацієнту для оздоровлення, індивідуальні і призначаються досвідченими лікарями в лікувально -оздоровчому комплексі «ДіАнна».
Використання гідроколонотерапії поза зцілення запорів і енкопрез не має наукового пояснення і відноситься до нетрадиційної медицини . Часте використання гідроколонотерапії призводить до зародження залежності від клізм і зможе знижуватися віддача впливу від фармацевтичних засобів.